1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Wprowadzenie krzyży

Jesteśmy spod znaku Krzyża

 Na początku nie było Krzyży w naszej Szkole. Zaskoczeni byli nie tylko nauczyciele, ale nawet uczniowie nieśmiało pytali: o co chodzi? To nie była pomyłka, ale celowe działanie Pani Dyrektor i Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego.

 16 września, podczas uroczystej inauguracji pracy Szkoły w Bazylice śś. Erazma i Pankracego, Legniccy Księża Biskupi – Stefan Cichy i Marek Mendyk – ofiarowali i poświęcili Krzyże dla naszego Gimnazjum. 5 października podczas szkolnej pierwszopiątkowej Mszy św. kontemplowaliśmy tajemnicę Krzyża, aby w uroczystej procesji przynieść ten znak zbawienia do naszej Szkoły. Na ścianach wieszali je uczniowie, na których pomalutku przechodziło wzruszenie Pani Dyrektor, Księdza Prefekta i Wychowawczyni. Choć jeszcze cicho i nieporadnie, ale zabrzmiały na koniec słowa pieśni:

 1. Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany

Za żadne skarby świata,
Bo na nim Jezus ukochany
Grzeszników z niebem brata.

Ref.: Nie zdejmę Krzyża z mego serca,
Choćby mi umrzeć trzeba,
Choćby mi groził kat, morderca,
Bo Krzyż to klucz do nieba.

2. Nie zdejmę Krzyża z mojej duszy,
Nie wyrwę go z sumienia,
Bo Krzyż szatana wniwecz kruszy,
Bo Krzyż to znak zbawienia.

Ref.: A gdy zobaczę w poniewierce
Jezusa Krzyż i ranę,
Która otwiera Jego Serce,
W obronie Krzyża stanę.

 To słowa trudne i zobowiązujące, mamy tego świadomość, ale właśnie do tego Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego chce wychowywać swoją młodzież: do odważnego świadczenia o Chrystusie w każdej chwili swojego życia, niezależnie od okoliczności; do życia według chrześcijańskich wartości oraz do stałego szukania odpowiedzi na liczne życiowe pytania właśnie w Krzyżu i pod Krzyżem.

/
   powered by ozio gallery

   • image
   • image
    "Musicie od siebie wymagać,
   choćby inni od was nie wymagali"
                                               św. Jan Paweł II